Як говорити з дітьми про війну

— поради психологів

Дитині слід чітко пояснити, що під час війни ми маємо бути обережнішими, ніж зазвичай. Найперше дітям потрібно розповідати правду, але без жодної паніки й надмірних емоцій.Діти як і дорослі схильні емоційно сприймати інформацію про надзвичайні, катастрофічні події. Однак вони не завжди можуть зрозуміти, що саме відбувається. Тож телеграм-канал«Психологічна підтримка»опублікував поради фахівців, як правильного говорити з дітьми різного віку про війну.

За їх інформацією, найголовніше правило — дитині завжди потрібно розповідати правду. Однак говорити слід без паніки й надмірних емоцій. Якщо проявляти спокій в очах дитини, вона відчує себе у безпеці. Найкраще, щоб про війну розповідали батьки. Однак, якщо ви не можете опанувати власні емоції, попросіть когось з родичів або близьких друзів поговорити з дитиною.

«Не забувайте, що попри вік дитини, варто знайти спосіб пояснити їй чіткі правила поведінки. Зокрема, що під час війни ми маємо бути обережнішими, ніж зазвичай. Обов’язково нагадуйте, що не можна підіймати нічого на вулиці, особливо — незнайомі речі. І будьте поряд з дітьми: нині вони як ніколи потребують уваги й любові дорослих», — зазначають у «Психологічній підтримці».

Як говорити про війну з дошкільнятами

Для маленьких дітей добре подавати таку інформацію за допомогою казок. Їх насправді — вдосталь. Йдеться не лише казок, які стосуються безпосередньо війни, а й теми безпеки. Наприклад, за допомогою казки «Коза-дереза» можна пояснити, що у свою домівку небезпечно пускати чужих.

Крім того, батьки можуть самостійно вигадати такі історії: різноманітні сюжети й алегорії, які зображуватимуть нинішню ситуацію в країні.

Як говорити про війну з дітьми 6-10 років

Найперше їм варто повторювати, що батьки до всього готові й захистять їх. Наприклад, збираючи тривожну валізу, дитині варто пояснити, що ви маєте усе необхідне на будь-який випадок. Нагадайте, що поряд є укриття, у якому можна сховатись і бути у безпеці.

Якщо ж хтось з дорослих у родині перебуває у лавах Збройних Сил України, слід пояснити, що це їх робота та обов’язок. Вони такі самі як і робота та обов’язок дитини продовжувати навчання. Також запропонуйте дитині підтримати наших Захисників і Захисниць та намалювати малюнок, скласти віршика чи написати історію.

Як говорити про війну з підлітками

Старші діти вже мають доступ до інформації. Тож завдання батьків — фільтрувати новини, які вони дізнаються з мережі Інтернет. Слід правильно визначити, з яких джерел вони дізнаються їх і пояснити чому важливо читати лише офіційну та перевірену інформацію.

Про війну треба говорити. Варто звертатись до історії й розповідати, що Україна в минулому вже пережила низку воєн. Також можна розповісти спогади родичів. Такі життєві історії можуть заспокоїти дітей.

Кiлькiсть переглядiв: 244

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.