ПРИЙОМ ДІТЕЙ ДО 1 КЛАСУ 2020-2021 навчального року

/Files/images/1-b_nush/1.jpg

Конституція України

Стаття 53.Кожен має право на освіту

1. Повна загальна середня освіта є обов'язковою.2. Держава забезпечуєдоступністьі безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах...

Закон України "Про освіту"

Стаття 12.Повна загальна середня освіта

п.4.Початкова освіта здобувається, як правило, з шести років.Діти, яким на початок навчального року виповнилося сім років, повинні розпочинати здобуття початкової освіти цього ж навчального року.

Стаття 13.Територіальна доступність повної загальної середньої освіти

п. 1.Для забезпечення територіальної доступності повної загальної середньої освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів освіти та їхніх філій.Кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.Право особи здобувати початкову та базову середню освіту у державному або комунальному закладі освіти (його філії), за якимзакріплена територія обслуговування, на якій проживає ця особа, гарантується, що не обмежує право особи обрати інший заклад освіти.

ПОРЯДОК
зарахування, відрахування та переведення учнів
до державних та комунальних закладів освіти
для здобуття повної загальної середньої освіти

/ЗАТВЕРДЖЕНО Наказ Міністерства освіти і науки України16.04.2018 № 367/

Документ визначає механізми зарахування дітей до шкіл для здобуття початкової, базової чи профільної середньої освіти, а також переведення учнів з одного закладу освіти до іншого або їх відрахування зі шкіл.

Затверджений порядок визначає, що заява про зарахування дитини до першого класу закладу освіти,за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця дитина,має подаватися до 31 травня. Впродовж 1-15 червня заяви про зарахування дітей не приймаються, що не виключає права батьків подавати заяви після 15 червня на вільні місця.Присутність дитини під час подання заяви або її зарахування не є обов’язковою і не може вимагатися працівниками закладу освіти чи бути умовою її зарахування. Якщо станом на 31 травня кількість поданих заяв не перевищує загальної кількості місць у перших класах, не пізніше 1 червня видається наказ про зарахування усіх дітей.

Як виглядає процедура вступу до школи

Подати документи для зарахування до школи потрібно до 31 травня 2020року. Один з батьків має подати такі документи (і пред’явити оригінал):

  • заяву визначеного зразка;
  • оригінал та копію свідоцтва про народження дитини;
  • копію або оригінал медичної довідки №086-1/о;
  • копію або оригінал висновку ІРЦ або ПЧПК (за наявності).
  • довідка про місце проживання.....

Заборонено вимагати присутність дитини та інші документи, не вказані у переліку.

Повний текст Порядку зарахування, відрахування та переведення у розділі "Правила прийому до закладу освіти"

Вік майбутніх першокласників

Вік майбутніх першокласників регламентовано статтею 20 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13 травня 1999 р. № 651-XIV, в якій зазначено, щозарахування учнів до загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється, як правило, з шести років.

У пункті 1.4 Постанови Головного державного санітарного лікаря України«Про підготовку загальноосвітніх навчальних закладів до нового 2009/2010 навчального року» від 29 липня 2009 р. № 20наголошено: «Не допускати прийом до школи дітей, молодше 5 років 8 місяців»

Разом з тим, звертаємо увагуна те, що згідно зі статтею 12 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628-ІІІправо на перебування у дошкільних навчальних закладах гарантовано дітям віком від двох місяців до шести (семи) років.Отже, якщо дитина досягла шестирічного віку, дошкільні навчальні заклади не можуть відмовити батькам у подальшому отриманні їхньою дитиною дошкільної освіти.

Прийом заяв про зарахування дітей до першого класу Летківської СЗШ
на 2020-2021 навчальний рік
розпочато з 1 квітня.

МОН України рекомендує:
батьки, чиї діти мають вперше піти до школи цього року, мусять подати електронну заяву до обраної ними школи до 31 травня. Проте, ми живемо у сільській місцевості, тому після завершення карантину, батьки можуть подати оригінали та копії документів і подача заяв онлайн не потрібна.

Відповідно до наказу по школі "Про зарахування учнів до 1 класу 2020-2021 навчального року " від 29.05.2020р № 70 до 1 класу зараховано 19 учнів.

В школі наявні вільні місця для зарахування учнів до 1 класу.

Кiлькiсть переглядiв: 205

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.